Sbor a Orchestr Univerzity Karlovy

Stávající a noví členové Sboru a Orchestru UK, srdečně vítejte!

Níže najdete podrobné informace k organizaci zimního semestru 2021:

SBOR UK

Zahajovací zkouška a předzpívání pro nové členy se konají ve středu 13. října 2021 od 17 do 19 hod. v Charvátově sálu III. Interní kliniky 1. LF (U Nemocnice 1, 1. patro, zastávka tramvaje Moráň). Letos nabízíme také možnost předzpívání přes Zoom, a to v neděli 10. října 2021, 18-19 hod. (prosím napište nám, abychom vám poslali Zoom link). Předzpívání je zcela bezbolestné a není třeba se na něj nijak připravovat!

Pro informace o dalších zkouškách a víkendových soustředěních, prosím, sledujte aktualizace na těchto stránkách.

Repertoár v tomto semestru:
Smetana, Dvořák, Janáček: smíšené sbory bez doprovodu
Dvořák: Moravské dvojzpěvy (výběr, s doprovodem klavíru)
Ryba: Česká mše vánoční “Hej mistře” (edice Milan Kuna)
Saint-Saëns: Vánoční oratorium (výběr)
České a světové vánoční koledy

Koncerty v tomto semestru:
17. listopadu ráno před Hlávkovou kolejí (přímý televizní přenos)
17. listopadu večer (Moravské dvojzpěvy)
Vánoční koncerty

Dle pravidel míst, na kterých zkoušíme, jsme nuceni požádat všechny sboristy o využívání roušek či respirátorů a zároveň o předložení certifikátů bezinfekčnosti (tj. certifikát o provedeném očkování dvěma dávkami nebo o prodělané nemoci nebo negativní Covid test). Pouze za těchto podmínek (bez výjimky) můžeme využívat daná místa ke zkoušení. Děkujeme za pochopení.

———————————————

ORCHESTR UK

Přijímáme hráče na smyčcové nástroje pro všechna oddělení, obzvláště pak violy a kontrabasy; housle a violoncella jsou rovněž vítány. V tomto semestru máme také volná místa pro hoboje, fagoty a horny. Přijímáme rovněž hráče na pikolu (s vlastní pikolou). Bohužel neposkytujeme nástroje k půjčení.

Repertoár v tomto semestru:
Grieg: Piano Concerto
Beethoven: Coriolan Overture
Dvořák: Serenáda pro smyčce
Ryba: Vánoční mše “Hej Mistře”

Koncerty v tomto semestru:
Sobota 6. listopadu (Beethoven a Grieg)
Středa 17. listopadu (Dvořák)
Vánoční koncerty (včetně Rybovy Mše vánoční v kostele Nejsv. Salvátora)

První zkouška pro nové členy se koná ve středu 13. října (místo v centru Prahy bude potvrzeno – prosím sledujte tyto stránky pro aktuální informace). Obvykle zkoušíme každou středu 19:30-22:00 a rovněž plánujeme dvě víkendová soustředění 23.-24. října a 6.-7. listopadu. Podrobné informace budou poskytnuty blíže těmto datům.

Smyčce: Prosím napište nám neprodleně, jakou máte zkušenost s hraním v orchestru, a my vám pošleme noty a informace k první zkoušce, která se koná 13. října 2021. Hráči na smyčce jsou na první zkoušce zařazeni do příslušných sekcí a po několika týdnech přijati dle doporučení spoluhráčů a koncertní mistryně (pravidelná docházka na zkoušky je očekávána).

Dechy: Prosím napište nám neprodleně, jakou máte zkušenost s hraním v orchestru, a my vás pozveme na předehrávky, které zahrnují čtení z listu a přehrání kousku námi vybrané orchestrální skladby (noty poskytneme předem). Po přijetí poskytneme příslušné noty ke skladbám v aktuálním programu.

Dle pravidel míst, na kterých zkoušíme, jsme nuceni požádat všechny orchestrální hráče o využívání roušek či respirátorů (pouze dechy nemají nasazeny roušky během hraní) a zároveň o předložení certifikátů bezinfekčnosti (tj. certifikát o provedeném očkování dvěma dávkami nebo o prodělané nemoci nebo negativní Covid test). Pouze za těchto podmínek můžeme využívat daná místa ke zkoušení. Děkujeme za pochopení.

Sledujte nás